مسؤول تبلیغات حماس: مردم فلسطین دوستدار اهل بیت(ع) هستند-قیمت انواع گوشی - قیمت انواع گوشی

مسؤول تبلیغات حماس: مردم فلسطین دوستدار اهل بیت(ع) هستند-قیمت انواع گوشی

به گزارش خبرگزاری فارس، تقریب نوشت: مسؤول تبلیغات و اطلاع رسانی حماس ابوالسرور در گفتگویی در رابطه با شایعات مربوط به اعتقادات مردم غزه بیان کرد: این شایعات بیشتر در جاهایی مطرح می‌شود که بیشترین حمایت از مردم فلسطین دارند و با این کار قصد دارند در کمک این مردم به فلسطین تشکیک به وجود آورند.
 
ابوالسرور خاطرنشان کرد: مردم غزه و فلسطین، شافعی مذهب و دوستدار اهل بیت(ع) هستند و ناصبی بودن آنان به هیچ وجه صحت ندارد؛ حتی می توان گفت در دنیای امروز دیگر ناصبی وجود ندارد.
 
وی عنوان کرد: در فلسطین شهری نیست که مسجدی به نام امام علی(ع) امام حسین(ع) و فاطمه زهرا(س) نداشته باشد. مگر می شود کسی مسلمان باشد و اهل بیت رسول الله(ص) را دوست نداشته باشد.
 
ابوالسرور اظهار داشت: شایعه‌هایی مثل اینکه مبارزان و مجروحان فلسطینی خون مردم ایران را قبول نکرده اند، با این اوصاف که، به دلیل خیانت برخی کشورها در بستن گذرگاه ها هیچ خونی از ایران به فلسطین نیامد، کاملاً خنده دار است.»
 
مسؤول تبلیغات و اطلاع رسانی حماس تصریح کرد: دشمنان اسلام برای تفرقه افکندن بین مسلمان‌ها از هر وسیله و ابزاری کمک می گیرند و تلاش می کنند تا بتوانند آنان را از هم دیگر جدا کرده تا شاید از این راه بتوانند بدون هیچ مانع و مشکلی بر آن‌ها تسلط یافته و آن‌ها را استعمار نمایند؛ و از جمله آن تلاش ها این است که برای تفرقه بین شیعه و سنی، شیعه را نزد اهل سنت، رافضی و کافر و آنان را نزد شیعه، ناصبی و دشمن اهل بیت معرفی کنند.
 
وی در ادامه اذعان داشت: ما معتقد نیستیم که هیچ ناصبی در فلسطین و یا حتی در کشور خودمان وجود ندارد، بلکه معتقدیم که شواهدی وجود دارد که اکثر قریب به اتفاق فلسطینیان را نمی‌توان دشمن اهل بیت به شمار آورد؛ اگر فلسطینیان بواقع ناصبی و دشمن اهل بیت هستند پس چگونه است که در گوشه و کنار کشورشان نام اهل بیت پیامبر(ص)، بر پیشانی مساجدشان می درخشد؟
 
ابوالسرور گفت: بیشتر مردم فلسطین، پیرو مذهب شافعی هستند و اتفاقاً، ابوعبدالله محمدابن ادریس شافعی، رهبر این فرقه، متولد غزه بوده است؛ در مورد شافعی بودن مردم فلسطین میتوانید به این منبع رجوع کنید: «الموسوعة المیسرة فی الادیان و المذاهب المعاصرة، مانع بن حماد الجهنی، ج 2، ص ۱۲۴»؛ جالب اینجاست که در میان فرقه های چهارگانه اهل سنت، نزدیک ترین فرقه به تشیع از نظر علاقه و احترام به اهل بیت و احکام فقهی، همین فرقه شافعی است.
 
مسؤول تبلیغات و اطلاع رسانی حماس اظهار داشت: افزون برگرایش دو تن از رهبران جنبش جهاد اسلامی فلسطین، شهید دکتر فتحی شقاقی و شهید محمود شحادة به مذهب شیعه، در سالیان اخیر گرایش مردم فلسطین به تشیع بسیار چشمگیر بوده است چندانکه طبق یک آمار در حال حاضر حدود 70000هزار شیعه فلسطینی در مناطق اشغالی وجود دارد.
 
وی در پایان خاطرنشان کرد: دفاع از مظلوم و بیزاری از ظالم پیش از آنکه یک توصیه و دستور دینی باشد، یک امر فطری و انسانیست، همانطور که می‌بینید هر ساله در بسیاری از کشورها و حتی کشورهای اروپایی برای مردم بی دفاع غزه تظاهرات میکنند، متاسفانه این امر در داخل کشور توسط رسانه های فارسی زبان خارجی و برخی عاملان نادان آنها در داخل کشور موجب سیاه نمایی شده تا از رهگذر آن به مقاصد شوم خود برسند؛ همانطور که در متن بخش اول آمده پس فرستادن خون توسط مردم غزه شایعه بوده ، و این مطلب توسط نماینده حماس در ایران رد شد.
انتهای پیام/

مطالب مشابه با این مطلبکد آمار